Používaním stránok prevádzkovaných BAU holding - rodinné domy, s. r. o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

SúhlasímViac info
INFOLINKA 0800 887 887
Dom Snov
Poslať katalóg Cenník

7 najčastejších problémov pri výstavbe domu

Výstavba rodinného domu je ako cesta za pokladom. Musíte byť na nej vytrvalý, ostražitý a musíte mať jasný plán a cieľ. My Vám odhalíme, aké úskalia sa na tejto ceste skrývajú.

Šetrím, šetríš, šetríme

Predpokladom pre samotné započatie stavby je ujasniť si aktuálnu finančnú situáciu. Málokto si môže dovoliť financovať celý projekt len z vlastných zdrojov, čo ale nie je smerodajné. Možností pre finančnú injekciu je mnoho. Od predaja momentálne vlastnenej nehnuteľnosti, cez bezúročné pôžičky od rodiny a známych, stavebné sporenie až po hypotekárne bankové úvery.

V každom prípade je nutné detailné preskúmanie všetkých podmienok a viazaností. Z osobnej skúsenosti Vám odporúčame využiť služby skúseného a overeného finančného poradcu.

 

Miesto, kam chodí spievať slnko

Viete presne, ako by mal vyzerať Váš domček, ale netušíte, kam ho zasadiť. Atribúty vhodnej lokality sú jednak technickej podstaty – napr. veľkosť pozemku, dostupnosť pre stavebnú techniku, inžinierske siete ale patrí sem taktiež občianska vybavenosť, vzdialenosť od Vašej práce, školy a škôlky, dopravná infraštruktúra. Nezabúdajte ani na celkový dojem a estetiku daného miesta a okolia – musí Vás skrátka očariť a chytiť za srdce. 

 

Úrad náš každodenný.

Predtým než začnete so samotnou stavbou, je nutné vyžiadať si na zodpovedajúcom úrade stavebné povolenie. Nebudeme Vás zaťažovať detailmi, ktoré daný úrad musí vo Vašej žiadosti preskúmať, je ich naozaj mnoho. Žiadosť a i potrebné dokumenty a doklady nájdete na stránkach úradu. Celý proces však môže byť zdĺhavý a časovo náročný. Ak sa chcete spomínanej agende vyhnúť, je možné zveriť vybavenie povolenia na kľúč špecializovanej, prípadne priamo stavebnej firme.

 

Ktorý je ten pravý?

Nájsť spoľahlivého dodávateľa stavby je alfou a omegou celého procesu. V prvom rade si zistite všetky dostupné referencie o danej firme. Spôsob, kvalita a  tempo práce, komunikácia s klientom a celkový prístup musí byť bez poškvrny.

Pamätajte, že profesionálna a spoľahlivá firma za každých okolností ctí dodržanie termínu, kvality a ceny. Nevyberáte si totiž iba anonymných stavbárov.  Vyberáte si partnerov pre dlhé debaty, dôležité rozhodnutia, hľadanie možností a vhodných alternatív. Tomuto partnerovi musíte predovšetkým veriť a to na základe jeho dlhoročných skúseností a vynikajúcich výsledkov práce.

 

Postav dom, zasaď strom…

Konečne ste v cieli. Dojato preberáte kľúč z rúk dodávateľa, ale hneď na prahu zistíte, že Vás čakajú ďalšie dôležité rozhodnutia. Ako čo najlepšie využiť priestor jednotlivých miestností, zohľadniť prirodzené svetlo v dome, rozmiestniť nábytok a doplnky a v neposlednom rade, čo s Vašou vysnenou záhradou.

Ak máte vycibrený vkus, skúsenosti a jasnú predstavu, vsaďte na svoje cítenie. V prípade, že váhate, nechajte si odborne poradiť od profesionálov priamo zo stavebnej firmy, prípadne požiadajte architekta o vypracovanie návrhu. Výsledok by mal byť dom, ktorý je vizuálnym potešením pre Vás i všetkých návštevníkov.

 

Smelo do toho!

Rozhodnutie nechať si postaviť rodinný dom Vám asi prinesie pár prebdených nocí a bude to bezpochyby dlhá cesta. Ale ak sa zveríte do rúk odborníkom, ktorí majú za sebou stovky spokojných klientov, môže aj táto Vaša životná etapa prebehnúť hladko a bez väčších problémov.

Príďte sa preto s nami poradiť, zhodnotiť kvalitu našej práce a navštívte čo najskôr náš vzorový dom.

 

Dom Snov môže už zajtra naštartovať novú fázu Vášho života.