Používaním stránok prevádzkovaných BAU holding - rodinné domy, s. r. o. súhlasíte s používaním cookies, ktoré pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

SúhlasímViac info
INFOLINKA 0800 887 887
Dom Snov
Poslať katalóg Cenník

Nízkoenergetické

Navštíviť vzorový dom

Konštrukcia rodinného montovaného domu pozostáva z moderných materiálov, ktoré umožňujú dosiahnutie vynikajúcich tepelnoizolačných vlastnosti. Izolačný materiál je vyrobený z minerálnych vlákien. Ide o multifunkčný materiál. Využitie jeho tepelne izolačných vlastností a vlastností absorbcie zvuku je vhodné v konštrukciách ľahkých obvodových plášťov, primárne potom v konštrukciách na báze dreva, ale aj v miestach ako výplň trámových stropov. V skladbe sa veľmi dobre aplikuje medzi skeletový systém v drevenom alebo kovovom rošte. Z vonkajšej strany sa môže použiť sadrovláknitá doska, na ktorú sa aplikujú finálne povrchové úpravy.

Z vnútornej strany je u drevostavieb opäť možné použiť sadrovláknitú dosku. Výhody vyššie uvedeného izolačného materiálu Knauf Insulation :veľmi dobrá požiarna odolnosť, veľmi dobré tepelne izolačné vlastnosti, zabezpečenie požiarnej bezpečnosti, jednoduchá a ľahká manipulácia, pri pracovnom kontakte je veľmi príjemný, kompresné balenie – jednoduchšia doprava, dobre drží svoj tvar, maximálne vypĺňa daný priestor.

Výhody vyplývajúce z technológie ECOSE® Technology

Konštrukcia steny a strechy nízkoenergetického montovaného domu v základnom prevedení má tepelný odpor, R = 6,1 m2 K/W, resp. súčiniteľ prechodu tepla konštrukcie U = 0,16 W/m2K

Pre náročných klientov sme pripravili možnosť voľby doplnkovej výbavy s aplikáciou doplňujúcich izolačných vrstiev, kde je možné dosiahnuť tepelný odpor R = 10,1 m2 k/W, resp. U = 0,10 W/m2K .